6 zdjęć. Pierwsze: ubrana w różową czerwono-zieloną sukienkę, ze związanymi krótkimi włosami. Obok ustawione w rząd dzieci, ubrane w zielone koszulki. Przed nimi, zwrócone plecami do aparatu, patrzące na dzieci w zielonych koszulkach, dzieci ubrane w różnokolorowe ubrania. W tle zielona ściana. Na drugim, największym zdjęciu, obok, widać dzieci w zielonych koszulkach, w odcieniu jaśniejszym (po lewej stronie) i ciemniejszym (po prawej). Dzieci stają na zielonych liniach tworzących trzy boki prostokąta, na szarej podłodze, z zielonym rąbek pośrodku. W tle granatowa zasłona z białym napisem "Pożegnamy przedszkole, pokłonimy się szkole" oraz wyciętymi z papieru kształtami książek. Dzieci ubrane na zielono występują przed publlicznością: dziećmi ubranymi w wielokolorowe ubrania. Na pierwszym zdjęciu w dolnym rzędzie grupa siedzących dzieci w dwóch rzędach. Pod zieloną ścianą trzeci rząd dzieci. Pod drugą ścianą dwie nauczycielki. Na środkowym zdjęciu w dolnym rzędzie kobieta w sukience w czerwono-zielone kwiaty, siedząca przy brązowym pianinie. Na pulpicie kartka z nutami. Siedzi tyłem do grupy dzieci ubranych w jasnozielone koszulki. Na trzecim zdjęciu w dolnym rzędzie nauczycielka siedząca z dzieckiem, przytulonym do niej. Ma jasne, kręcone włosy. Obok na ławce siedzi jeszcze jedno dziecko. Nauczycielka jest uśmiechnięta.

W tym tygodniu grupy Panterek i Groszków pożegnały siedmiolatki, które po wakacjach wybierają się do szkoły. Mimo wzruszającego charakteru spotkania, pojawiły się też letnie, wesołe dźwięki, zapowiadające nadchodzące wakacje. Sześciolatki pożegnały starszaki, wręczając przygotowane przez siebie upominki, a siedmiolatki podarowały młodszym koleżankom i kolegom albumy z kolorowymi rysunkami oraz cukierki. Choć będzie nam smutno, gdy po wakacjach nie spotkamy już w naszych progach Żabek i Muchomorków, życzymy im powodzenia w szkole!