Pięcioro dzieci stoi w sali przedszkolnej, trzymając w rękach uniesione książki oraz kartki z wizerunkiem mola książkowego. Dzieci stoją na niebieskim dywanie. W tle tablica korkowa z papierowymi ozdobami i napisami: "jajo", "jajko", na żółtych paskach papieru.

Jak co tydzień, w ubiegły piątek, Panterki obchodziły „Dzień Wyjątkowej Książki”. Celem akcji jest rozbudzanie zamiłowania do książek oraz zachęcanie do interesowania się książkami o różnorodnej tematyce. Każdy może przynieść swoją wyjątkową pod względem treści, bohaterów lub zabawnych sytuacji książkę, którą przeczytał ze swoimi rodzicami, i którą musi samodzielnie zaprezentować. Zapraszamy także rodziców, którzy czytają nam fragmenty ulubionych książek. Na zakończenie swoich prezentacji, dzieci i rodzice otrzymują „Książkowego Mola” do pokolorowania.