Obrazek tworzą cztery zdjęcia. Na pierwszym od lewej w górnym rzędzie grupa dzieci, które siedzą na dywanie, trzymając rysunki przedstawiające ptaki wśród drzew. Za nimi tablica multimedialna z widocznymi gatunkami ptaków. W tle wyposażenie sali przedszkolnej: szafa, półki, tablica korkowa, godło Polski. Na drugim zdjęciu od lewej, kolorowe ptaki, wycięte z papieru, ozdobione kredkami i kolorowymi piórkami. Pośrodku kartka z wizerunkiem dwóch panter oraz nazwą grupy "Panterki". Na pierwszym zdjęciu w dolnym rzędzie, od lewej, tablica korkowa z pracami plastycznymi na tle papierowych kół. Przedstawiają ptaki siedzące na gałęziach. po lewej stronie nazwa grupy, "Stokrotki". Na zdjęciu obok kolejne prace dzieci na tablicy korkowej: ptaki z wyciętych papierowych kół w różnych kolorach, naklejone na zielonych kartkach.

3 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ptaków. Stworzył on okazję do tego, by zatrzymać się, zauważyć i docenić żyjące obok nas ptaki. W przedszkolu odbyły się zajęcia uświadamiające istotną rolę ptactwa w naszym życiu oraz potrzebę ochrony zagrożonych gatunków. Dzieci oglądały filmy i zdjęcia o ptakach, nazywały wybrane gatunki, poznały ich budowę, rozwiązywały ptasie zagadki, a także naśladowały odgłosy ptaków. Przeprowadzone zajęcia dostarczyły wszystkim Przedszkolakom wielu wrażeń i ciekawych informacji, które z pewnością zostaną zapamiętane na dłużej.