Obrazek tworzy pięć zdjęć. Pierwsze od lewej u góry to biała tablica z napisami i żółtymi emotkami: "internet ma wiele możliwości", "przestrzegaj prawa" i innych haseł dotyczących bezpiecznego funkcjonowania w sieci. Drugie od góry, po prawej stronie, przedstawia grupę dzieci stojących na kolorowym dywanie, trzymających obrazki przedstawiające sposoby korzystania z Internetu. Zdjęcie pośrodku przedstawia grupę dzieci, trzymającą czerwoną linę, symbol internetowej sieci. Dwa zdjęcia u dołu, to: czarna, papierowa sieć, pośrodku napis "BEZPIECZNY INTERNET" na pomarańczowym tle. Do sieci przymocowane są kartonowe roboty, złożone przez dzieci. Drugie zdjęcie przedstawia grupę klęczących dzieci, trzymających w dłoniach komunikaty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
We wtorek, 6.02, w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z sieci. Bajki z serii „Sieciaki.pl.”, piosenki, zabawy tematyczne, aktywności plastyczne i pogadanki z nauczycielkami, miały na celu uświadomienie czym jest Internet i jak właściwie z niego korzystać.
Dzień Bezpiecznego Internetu, to jedna z tych akcji przeprowadzanych w naszym przedszkolu, które mają na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czekają na nie w wirtualnym świecie. 
W trosce o dobro naszych podopiecznych, apelujemy: RODZICU, UWAŻAJ NA TO, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!