Na tle białego płótna portret starszej kobiety, wykonany w formie rysunku na dużym kartonie. Przed nim trzy aktorki, siedzące na jasnej podłodze. Aktorka pośrodku otwiera grubą księgę, z której bije niebieskie światło. Aktorki siedzące po bokach zaglądają w jej stronę. Wszystkie trzy są ubrane na biało z czarnymi dodatkami i mają założone okulary. Przed nimi widownia - dzieci przedszkolne. w tle, na ścianie, zawieszony granatowy materiał z białymi gwiazdami.

W ubiegły piątek odwiedziły nas aktorki z Teatru Formalina. Zaprezentowały przedstawienie o tajemniczym tytule „Fim Fara Fikum Magikum”. Ciekawe przygody trzech dziewczynek, które chciały się dostać do szkoły magii, śledziliśmy z zapartym tchem. Śmiechu było co niemiara, a w dodatku każdy chciał mieć potem w sali mówiącą, magiczną księgę, z której biło tajemnicze, niebieskie światło… Mamy nadzieję, że Teatr Formalina odwiedzi nas jeszcze nie raz!