W dużej sali przedszkola odbywa się przedstawienie jasełkowe. Grupa dzieci, w białych przebraniach aniołków, pasterzy, Marii i Józefa, stoi wokół drewnianej kołyski z Dzieciątkiem Jezus i konstrukcji z patyków, pełniącej funkcję ogniska. Po lewej pani siedząca przy pianinie. W tle granatowa zasłona z papierowymi, białymi gwiazdami i symbolem szopki z białego materiału. Granatowa zasłona zawieszona jest na zielonej ścianie. Po prawej stronie stojąca osoba dorosła i ręce osoby dorosłej z telefonem w dłoni, nagrywającym przedstawienie. Na przeciw stojących artystów siedzi dziecięca publiczność. Dzieci mają głowy skierowane na występujących lub odwrócone W sali jest przyciemnione światło. W lewym rogu wysoka choinka z zapalonymi lampkami, w prawym niska choinka z zapalonymi lampkami. Okna po prawej zasłonięte zielonymi roletami.

W środę grupa Żabek zaprosiła wszystkie przedszkolaki na Jasełka, przygotowane pod czujnym okiem Pani Ani. Wśród dźwięków świątecznych piosenek, kolęd i pastorałek, obejrzeliśmy nasze dzielne sześciolatki, wcielające się w role Marii, Józefa, pasterzy, aniołów i Trzech Króli. Przygotowania trwały tygodniami, a aktorzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, wprowadzając wszystkich w czas nadchodzącego Bożego Narodzenia. Po Jasełkach udaliśmy się do swoich sal, by uroczyście świętować przy stołach. Czekał na nas barszcz oraz inne pyszne, wigilijne potrawy, przygotowane w naszej kuchni. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!