W czwartek świętowaliśmy Dzień Gołębia. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tych ptaków, dowiadując się, czym się żywią i gdzie mieszkają. Wykonały kreatywne prace plastyczne oraz brały udział w zabawach ruchowych inspirowanych lotem gołębi. Dzień Gołębia był okazją do nauki o przyrodzie, ale przedszkolaki dowiedziały się również, że biały gołąb z oliwną gałązką jest symbolem pokoju. Dzień upłynął w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.